Kleště na segerovky

Nejprodávanější

Sada segr kleští 4Ks 84-240 Neo Tools
Sada segr kleští 4Ks 84-240 Neo Tools
Skladem u výrobce
Kód: 84-240
 
1 499 Kč
(1 239 Kč bez DPH)
NEO Tools Kleště mini na pojistné kroužky, sada 4ks 11-227
 
239 Kč
(198 Kč bez DPH)
Kleště na pojistné kroužky 145mm | 19-60mm vnější zahnuté
 
153 Kč
(126 Kč bez DPH)
NEO Tools Kleště na pojistné kroužky, sada 4ks 01-097
 
783 Kč
(647 Kč bez DPH)
knipex 4831J0
 
901 Kč
(745 Kč bez DPH)
2 položek celkem

Cena

620799
1620799

Značky

Čelisti

Rozsah

Třída

Typ kroužků

Velikost

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 2
4621A31 knipex
512 Kč bez DPH
620 Kč

Kleště na pojistné kroužky vnější 4621A31 Knipex zahnuté 90°.

Kód: 4621A31.09
4623A31 knipex
660 Kč bez DPH
799 Kč

Kleště na pojistné kroužky vnější 4623A11 Knipex zahnuté 90°

Kód: 4623A31.09

Seger kleště známe také jako segrovky či kleště na pojistné kroužky. Poslední název nám hned napoví, k čemu nám tyto druhy kleští slouží. Na montáž i demontáž seger kroužků. Seger kleště mohou mít různé tvary a velikosti. Tyto kleště dělíme dle použití a to na vnější a vnitřní. Segrovky mají speciální tvar čelistí, které nám usnadní práci při montáži a demontáži pojistných kroužků. Nabízíme kleště na pojistné kroužky Knipex, Neo Tools, Topex a Top Tools.

#ShowMore#

Co jsou vlastně pojistné kroužky?

Segr kroužky neboli pojistné kroužky, jsou malé ale nesmírně důležité prvky, používané k zajištění předmětů. Jejich úkolem je zabránění posunutí součástek, jako jsou ložiska, ozubená kola nebo pouzdra atd., které můžou drasticky poškodit, nebo úplně zničit celý mechanismus stroje, nebo motoru. Na manipulaci s těmito kroužky nám slouží právě seger kleště. Převážně ve strojírenství nebo v automobilovém průmyslu se tyhle bezpečností kroužky využívají. Často k upevnění ložisek. Existují dva typy pojistných kroužků, ke kterým byly pro snadnější manipulaci vynalezeny kleště. Jejich konstrukce nám řekne, zda jsou vnitřní nebo vnější.

Co to jsou kleště na pojistné kroužky?

Jedná se o ruční nářadí, které má stavbu těla podobnému standardních kleští, jako například kombinačky, proto jsou řazeny a také pojmenovány jako kleště. Liší se hlavně odlišnými čelistmi. Mívají zploštělé nebo dokonce nabroušené hroty (špičky), dle závislosti na konkrétní aplikaci. Tyto špičky jsou přesně tvarované tak, aby se vešly mezi otvory v pojistných kroužkách a usnadnili nám tak následnou demontáž i montáž.

Segerovky a jejich tvary čelistí

Jak již bylo řečené, hroty jsou různě upravené v závislosti na danou práci. Jenže segr kleště, mají také různě přizpůsobený tvar čelistí. Setkat se můžete s tvary jakou jsou: přímé neboli rovné. Za určitých podmínek, nejvíc na hůře dostupné kroužky, se hodí zahnuté čelisti, nebo-li vyhnuté. Ohýbají se většinou do úhlu 45° nebo 90°. 

Druhy kleští na segerovky

Kleště na segerovky dělíme do dvou různých kategorií, které jsou závislé dle kroužků, se kterými se chystáme pracovat. A to vnitřní a vnější. Z názvu nám plyne o jaké druhy se jedná.

Vnitřní segerové kleště

Slouží k montáži nebo demontáži pojistných kroužků uvnitř. Fungují opačně než vnější. Při stisku se nám hrot zavírá směrem k sobě. Tímto krokem zmenšíme jeho průměr a kroužek se lehce stahuje nebo naopak instaluje. To nám umožní kroužek lépe vkládat do otvoru až do jeho určené drážky. Používají se převážně na zajištění pouzder.

Vnější seger kleště

Pro lepší vysvětlení - jsou to kroužky které nejsou uvnitř. Proto název vnější. Tyto kleště fungují tak, že při stisku se hrot rozevírá. Kroužek se více rozevře a můžeme ho snadno navléct na kulatinu (hřídel) do drážky, kde nám pojistka krásně zapadne. Používají se na kroužky, které jsou používané převážně na hřídelích.