Nýtovací kleště a nýty
Nejprodávanější
Hliníkové zlomové nýty:100 x 2.4 mm, 100 x 3,2 mm, 100 x 4,0 mm, 100 x 4,8 mm
Nýtovací kleště jsou druhy kleští, se kterými snadno a rychle vytvoříte silné pouto mezi materiály. Kleště slouží k připevnění měkkých, ale i tvrdších materiálů pomocí nýtů. Mají širokou škálu využití. Používají se v domácnosti, na stavbách, v garážích, v dílnách. Pro naše zákazníky, jsme připravili nabídku těchto kleští tak, aby jste dosáhli svých potřeb. U nás si vybere jak profesionální automechanik, řemeslník, údržbář, tak i garážník, či zkušený i nezkušený kutil. Naše nýtovačky můžete použít na hliníkové, měděné, ocelové a dokonce i na nerezové nýty.
#ShowMore#
Moderní doba a technologie nám umožní spojovat materiály různými způsoby např. svařováním, lepením, pájením, závitováním nebo nýtováním. Výhoda nýtování je především v jeho jednoduchosti, zvládne to opravu každý. Na tento proces nám slouží nýtovací kleště. Další velká výhoda spočívá v tom, že spojíme materiál ke kterému máme přístup pouze z jedné strany.
Spoje vytvořené nýtováním jsou pevné a robustní. Odolávají rázovým nebo vibračním zatížením a dobře se chovají také při náhlé změně teploty. Zachovají strukturu kovu a bojují tak proti deformaci materiálu. Tento způsob upevnění se používá při práci s různorodými a nesvařitelnými materiály v elektrotechnice, stavebnictví, konstrukci letadel a v běžném životě. Nebo tam, kde není dostatečný přístup. Spojí plechy, lišty, profily i desky.
Co to jsou nýtovací kleště?
Je to praktické ruční nářadí s pákovým mechanismem, se kterým snadno spojíme tenčí materiály, i ty pevnější jako je třeba nerezová ocel. Tento druh kleští, se dá funkčně přirovnat třeba k sešívačce s tím rozdílem, že nýtovačky použijeme na pevnější materiály. S nýtovacími kleštěmi můžete spojovat hliník, ocel měď a dokonce i nerezové oceli.
Jak spojíme dva materiály pomocí nýtovacích kleští?
Proces nýtování je velmi jednoduchý a zvládne ho opravdu každý. V následujících pár větách vám popíšeme jako na to.
Před samotným nýtováním si musíme do materiálů, které se chystáme nýtovat, předvrtat. Průměr zvolíme podle průměru nýtu. Průměry najdeme ve strojnických tabulkách.
Trhací nýt vložíme do otvoru a trn nýtu strčíme do nýtovacích kleští.
Poté kleště zmáčkneme, může se stát, že bude potřeba kleště zmáčknout opakovaně. Nýt se "roztáhne" a spoj vytvořený nýtováním je na světě! V nýtovacích kleštích nám zůstává trn nýtu, stačí ale maximálně otevřít nýtovací kleště a trn vyklouzne.